Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Navistar sprzedaje ale też buduje nową fabrykę

Niedawno pisaliśmy że Navistar International sprzedał nieczynną fabrykę w Illinois ale… właśnie nabył nową nieruchomość w San Antonio.

Holding zakupiony niedawno przez europejski koncern Traton, kupił obiekt który obejmuje istniejące budynki, w których będą znajdować się funkcje pomocnicze dla budowanego w okolicy zakładu. Całkowita inwestycja Navistar w regionie przekroczy 275 milionów dolarów i stworzy ponad 650 miejsc pracy do czasu uzyskania akceptacji lokalnych programów motywacyjnych.

Ekspansja w Teksasie jest częścią Navistar 4.0, strategii rozwoju przedsiębiorstwa obejmującej całe przedsiębiorstwo. Budowana fabryka Navistar o powierzchni 900 000 stóp kwadratowych w San Antonio będzie produkować pojazdy klasy 6-8, w tym nowe ciężarówki z napędem elektrycznym.

„Zwiększamy nasze inwestycje w San Antonio, ponieważ lokalni i stanowi przywódcy stworzyli klimat biznesowy, który wspiera innowacje produkcyjne i przyciągnął utalentowaną siłę roboczą” - powiedział Persio Lisboa, prezes i dyrektor generalny Navistar.

W nowej posiadłości znajdzie się również najnowocześniejsze centrum walidacji ciężarówek i walidacji komponentów rozwijającego się biznesu pojazdów elektrycznych, a także centrum specjalizacji ciężarówek zapewniające dostosowywanie pojazdów do potrzeb biznesowych klientów po produkcji.

Nowa nieruchomość znajduje się około ośmiu mil od budowanej fabryki Navistar w San Antonio.  Inżynierowie projektu spodziewają się rozpocząć prace w nowym obiekcie do czerwca 2021 r.

 

Początek strony