Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Ponad 200 Fuso eCanterów w codziennych operacjach

U nas wielu wzrusza na niego ramionami ale… trzy lata po rozpoczęciu produkcji małoseryjnej, dostawy elektrycznej ciężarówki FUSO eCanter przekroczyły 200 pojazdów.

Klienci w jedenastu krajach i miastach, takich jak Nowy Jork, Tokio, Berlin, Londyn, Amsterdam, Paryż, Dublin, Oslo, Kopenhaga, Helsinki czy Lizbona, ufają niezawodnej miejskiej ciężarówce dostawczej. Kolejne dostawy będą sukcesywnie realizowane.
Od lutego 2021 r. w Stanach Zjednoczonych jeździ ponad 40 pojazdów, w Japonii ponad 60 ciężarówek, a ponad 100 FUSO eCanter obsługuje klientów w Europie. Całkowita odległość pokonana przez globalną flotę eCanter przekracza obecnie łącznie 3 miliony kilometrów przejechanych lokalnie bez emisji.
Ten 7,49-tonowy pojazd ma zasięg ponad 100 kilometrów na jednym ładowaniu i jest szczególnie przystosowany do lokalnie bezemisyjnej i cichej dystrybucji w miastach. Ponadto FUSO eCanter przekonuje takimi aspektami, jak doskonała ładowność podwozia do 4,15 tony, co jest więcej niż wystarczające do celów dostaw miejskich. Klientami w Europie są firmy logistyczne, takie jak PostNL, Dachser, Deutsche Post DHL, Grupa Rhenus czy DB Schenker.

 

Początek strony