Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Nissan Kangoo wyjedzie z fabryki Maubeuge

Już niebawem z fabryki w Maubeuge będę wyjeżdżały małe dostawcze Nissany. Dlaczego?

To jedno z największych europejskich centrów specjalizujących się w produkcji samochodów dostawczych. Dzięki 6 milionom pojazdów, które fabryka wyprodukowała od 1971 roku, stała się ona wyznacznikiem standardów w krajobrazie przemysłowym. W 2019 roku wyprodukowała prawie 150000 pojazdów, w tym 13000 samochodów dostawczych Kangoo ZE.

Pojazdy łączy jedna wspólna platforma. Wkrótce na liniach pojawi się nowa generacja kompaktowych samochodów dostawczych Nissana. Do tej pory produkowany Kangoo i Citany.

W ostatnich latach zakład zainwestował 450 milionów euro w budowę Nowego Kangoo. Główne ulepszenia obejmują nową linię pras XXL przeznaczoną do tłoczenia dużych części, nową linię kontroli jakości i symulator rzeczywistości wirtualnej dla lakierni, dodatkowe 8000 metrów kwadratowych procesów obróbki blach (mieszczące 630 robotów), nowy warsztat do montażu baterii i nie tylko. W ten sposób będzie w stanie produkować więcej pojazdów i podnosić procesy produkcyjne i jakość wykończenia na wyższy poziom. I oba te czynniki są niezbędne dla Nissana i Mercedesa, aby mogły powierzyć zakładowi produkcję swoich modeli.

 

Początek strony