Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Furgony Forda będą lepiej widoczne

 Każdego dnia pracownicy w Europie są ranni lub giną na drogach. Jest pomysł by było bezpieczniej.

Odblaskowe panele z tyłu mogą być pomocne, zwłaszcza w długie, ciemne zimowe noce. Ale są zależne od reflektorów innych pojazdów i mogą być mniej skuteczne, gdy zbliża się do nich zza zakrętu. Teraz Ford ma świetny pomysł.

Pierwsze w swoim rodzaju elektroniczne panele o wysokiej widoczności nie wymagają, aby inne źródła światła były potrzebne. Czerwone paski są oświetlane energią elektryczną przechodzącą przez cienką warstwę gazowego fosforu - technologia stosowana już w samolotach i na ekranach sprzętu medycznego i wojskowego.

Ford przetestował panele we współpracy z Northumbrian Water Group w Wielkiej Brytanii, umożliwiając inżynierom ich monitorowanie co do skuteczności w rzeczywistych warunkach.

Teraz dostępne w modelach Ford Transit i Transit Custom w Wielkiej Brytanii, panele o wysokiej widoczności są używane przez kierowców Northumbrian Water Group.

Sprzedaż samochodów dostawczych Transit i Transit Custom w zeszłym roku wyniosła 203 074 sztuki, co znacząco przyczyniło się do osiągnięcia szóstego miejsca przez Forda.

 

Początek strony