Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
500-ne Iveco LNG dla Fine Logistics

IVECO Poland przekazało FINE LOGISTICS 4 ciągniki siodłowe S-WAY Natural Power o mocy 460 KM wyposażone w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny  LNG.

Wśród odbieranych przez klienta IVECO pojazdów, znalazł się wyjątkowy, bo 500. egzemplarz w Polsce ekologicznej ciężarówki. Oficjalne przekazanie kluczyków i wyjątkowy prezent dla klienta, odbyło się w siedzibie dealera IVECO TIMEX S.A. w Koniku Nowym.

Firma FINE LOGISTICS od lat realizuje zadania transportowe towarów w relacjach krajowych i międzynarodowych. W swojej flocie posiada 10 ciągników siodłowych marki IVECO. Oficjalne przekazanie pojazdów poprzedzało szkolenie kierowców przewoźnika przeprowadzone przez trenera Akademii Jazy IVECO. Obejmowało ono między innymi naukę techniki ekonomicznej jazdy oraz obsługę systemu IVECO HI-CRUISE GPS posiadającego zintegrowane funkcje wspomagające prowadzenie pojazdu, takie jak Eco-Roll oraz przewidujące sterowanie zmianą biegów i tempomatem, wykorzystując w tym celu najnowocześniejszą technologię mapowania GPS. Poznanie nowoczesnego systemu komunikacji IVECO S-WAY pozwoli kierowcom zmaksymalizować dyspozycyjność i wydajność pojazdu, dzięki wykorzystaniu usługi pomocy zdalnej oraz bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania i diagnostyki.

Podczas przekazania ciągników IVECO S-WAY LNG obecny był właściciel FINE LOGISTICS – pan Dariusz Wakuła oraz przedstawiciele IVECO Poland: pan Robert Ryczywolski – Key Account Manager i pan Rafał Kotalewicz – trener Akademii Jazdy IVECO.

Dostarczone pojazdy IVECO S-WAY LNG o mocy 460 KM, zostały wyposażone w zbiorniki na gaz ziemny o pojemności 390 kg. To rozwiązanie technologiczne doskonale sprawdzi się w usługach transportowych klienta zapewniając zasięg pojazdów do 1600 km na jednym tankowaniu.

Dariusz Wakuła, właściciel FINE LOGISTICS powiedział: „Jest nam niezmiernie miło, że to akurat do nas trafił 500. w Polsce egzemplarz pojazdu IVECO napędzany gazem ziemnym. Dziękujemy przedstawicielom IVECO Poland za upominek w postaci wyjątkowego modeliku tego niezwykłego pojazdu. Będzie on nie tylko ozdobą naszego biura, ale także znakiem wyznaczającym ekologiczny kierunek rozwoju firmy. Technologia wykorzystana w pojazdach IVECO S-WAY LNG zapewni obniżenie emisji dwutlenku węgla podczas realizacji naszych misji transportowych oraz zoptymalizuje koszty. Zwolnienie z opłat MAUT na terenie Niemiec do 2023 roku, z którego możemy skorzystać dzięki eksploatacji pojazdów IVECO, jest dodatkowym atutem ekonomicznym. Pojazdy te umożliwiają także realizację zleceń, które wymagają pozwolenia na wjazd do centrów miast Europy tylko pojazdom niskoemisyjnym, podobnie jest też z wjazdem do niektórych portów przeładunkowych.

Chciałbym też oficjalnie przekazać, że już teraz podjęliśmy decyzję o kolejnej inwestycji w nowe ciągniki IVECO S-WAY napędzane gazem ziemnym. Jesteśmy w trakcie podpisywania umów. Nasza współpraca z marką IVECO będzie długofalowym projektem związanym z wymianą i uzupełnieniem taboru w naszej firmie.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony