Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Ducato najpopularniejszym furgonem w Europie

W 2021 roku Ducato skończy 40 lat. Flagowy model marki Fiat Professional, dzięki swojej wszechstronności i niskim kosztom eksploatacji, od zawsze był jednym z najbardziej cenionych samochodów użytkowych w Europie.

Ducato otrzymał też wyjątkowy prezent od Klientów: zaufanie, które sprawiło, że w 2020 roku, po raz pierwszy w ciągu czterdziestu lat, biorąc pod uwagę wszystkie segmenty, był najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym na rynku europejskim. Dane świadczące o uznaniu Klientów z Europy są imponujące: około 150 000 sprzedanych sztuk i udział w rynku na poziomie 20,5%, ze wzrostem o 7,6% pod względem ilości i o 3 punkty procentowe pod względem udziału, w sytuacji, gdy rynek odnotowuje spadek.

Prawie 40 lat temu Ducato, dzięki napędowi na przód, dużej przestrzeni ładunkowej i wszechstronności, zrewolucjonizował segment dużych samochodów dostawczych. Jego produkcja rozpoczęła się w 1981 roku na liniach produkcyjnych Sevel (Società Europea Veicoli Leggeri. Zlokalizowana w Atessie (Włochy), jest największą na świecie fabryką produkującą średnie i duże samochody dostawcze. W 2020 roku był to pierwszy zakład produkcyjny we Włoszech, który po lockdownie został ponownie otwarty dla ponad 6000 pracowników, przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego.

Z biegiem czasu kolejne Ducato były stopniowo udoskonalane, dzięki czemu model stał się wzorcem w swojej kategorii,

Lider w swoim segmencie od 2014 roku i najlepiej sprzedający się samochód dostawczy w 2020 roku, Ducato jest niekwestionowanym liderem w segmencie „large van” na 13 europejskich rynkach i jedyny został stworzony specjalnie jako baza dla kamperów. W ostatnich 10 latach ponad 500 000 rodzin w Europie wybrało Ducato jako bazę do zabudowy dla swojego samochodu kempingowego.
Ducato ma już ugruntowaną pozycją w Europie, o czym świadczy jego nowy rekord, ale „globalny ambasador” marki Fiat Professional jest od pewnego czasu także bestsellerem w Rosji, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Australii. .

 

 

 

Początek strony