Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Girteka : Mega kontrakt z Volvo Trucks

Girteka Logistics, z siedzibą na Litwie, ma 15 000 kierowców ciężarówek i 8 000 ciężarówek, obsługując rozległą sieć w Europie i Rosji.

Zapewnienie wysokiej jakości usług na długich dystansach, oszczędność paliwa, bezpieczeństwo i komfort kierowcy to główne priorytety Girteka Logistics, a tym samym główne powody, dla których podjęto decyzję o zainwestowaniu w 2000 nowych samochodów ciężarowych Volvo FH.

„ Nowe Volvo FH optymalizuje czas pracy bez przestojów i zmniejsza zużycie paliwa, a jednocześnie oferuje kierowcy doskonałe środowisko pracy. Cieszymy się, że możemy współpracować z Volvo Trucks na drodze do zerowej liczby wypadków i zmniejszenia wpływu na środowisko ”- mówi Edvardas Liachovičius, dyrektor generalny Girteka Logistics.

Volvo Trucks niedawno wprowadziło na rynek zupełnie nową gamę ciężkich samochodów ciężarowych, w tym flagowy do transportu dalekobieżnego - Volvo FH. Ponadto Volvo FH w wersji I-Save łączy w sobie wyjątkowo oszczędny silnik i zaawansowane funkcje oszczędzania paliwa, dzięki czemu najnowsza wersja I-Save obniża koszty paliwa nawet o 10 procent. * Dlatego Girteka dużą część ciężarówek odbierze z I-Save.

„Mamy długą i owocną współpracę z Girteka Logistics i jesteśmy bardzo dumni z decyzji o zainwestowaniu w nasze nowe, najnowocześniejsze ciężarówki ”- mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Rozpoczęcie seryjnej produkcji nowej gamy pojazdów ciężarowych Volvo Trucks o dużej ładowności planowane jest na marzec 2021 r.. A ciężarówki zostaną dostarczone do Girteka Logistics w ciągu roku.

Wartość umowy to prawdopodobnie blisko 200 mln euro, co ma znaczenie także dla VFS, które obsłuży kontrakt finansowo.

 

Początek strony