Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Chmura Amazona przeliczy petabajty danych Daimlera

Torc Robotics wybrał Amazon Web Services (AWS),jako dostawcę chmury, aby obsłużyć szybkość przesyłania danych, przechowywania i mocy obliczeniowej.

Generacja samojezdnych samochodów testowych w Nowym Meksyku i Wirginii rośnie, więc rośnie zapotrzebowanie na pozyskiwanie danych i analizę przez zespoły inżynierów w Stanach Zjednoczonych i Niemczech.
Torc jest spółką zależną Daimler Truck AG, odpowiedzialną za komercjalizację autonomicznego systemu jazdy poziomu 4, który będzie oferowany klientom transportu ciężarowego.Pojazd poziomu SAE 4 może wykonywać wszystkie funkcje związane z prowadzeniem pojazdu w określonych warunkach eksploatacyjnych.
Flota testowa Torc w Nowym Meksyku już generuje petabajty danych (1 petabajt to 1 milion gigabajtów) z testów przeprowadzonych na drogach publicznych. Kompleksowe oprogramowanie Torc gromadzi i przetwarza nieprzetworzone dane z wielu czujników, takich jak lidar, radar i kamery.Kolejna generacja ciężarówek testowych ma zintegrowane więcej czujników w wyższych rozdzielczościach, aby usprawnić wykrywanie obiektów na większych odległościach - dodatkowo zwiększając zakres danych do analizy, symulacji i uczenia maszynowego.
„Wierzymy, że ta relacja pomiędzy Torc i Amazon łączy dwa bardzo silne zespoły na naszej drodze do ciężarówek poziomu 4” - powiedział dr Peter Vaughan Schmidt, szef grupy technologii autonomicznych Daimler Trucks, której Torc jest częścią.

 

Początek strony