Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Ford podwaja inwestycje a elektryfikuje Kolonię

Wprawdzie wszyscy wiedzą że furgonetki Forda powstają głównie w Turcji ale...Ford Europe stawia na pojazdy elektryczne więc...

Ford twierdzi, że do połowy 2026 r. 100% gamy samochodów osobowych w Europie nie będzie emitować żadnych zanieczyszczeń, a do 2030 r całość oferty będzie zelektryfikowana. Także gama pojazdów użytkowych w Europie będzie w 100% bezemisyjna, w pełni elektryczna lub hybrydowa do 2024 r .
I dlatego po pomyślnej restrukturyzacji i powrocie do rentowności w Europie w czwartym kwartale 2020 r., Ford przechodzi do następnej fazy planu, z całkowicie elektryczną przyszłością.
Ford zobowiązał się właśnie, że zainwestuje co najmniej 22 miliardy dolarów na całym świecie w elektryfikację do 2025 roku, to prawie dwukrotnie więcej niż poprzednie plany.

Nas interesuje głównie przyspieszenie Forda w zakresie pojazdów użytkowych.
W 2020 roku Ford osiągnął szósty rok z rzędu jako wiodąca marka pojazdów użytkowych w Europie. Dzięki strategicznemu sojuszowi Forda z firmą Volkswagen i spółką Ford Otosan zapewniony jest opłacalny rozwój pojazdów.
Dalszy wzrost w branży pojazdów użytkowych będzie opierał się na ekosystemie zbudowanym wokół połączonych usług. Te obejmują na przykład połączone usługi bezawaryjnej pracy i produktywności, takie jak FordPass Pro,oraz wprowadzenie Ford Fleet Management.
I tu pojawia się decyzja o inwestycji Ford Cologne o wartości 1 miliarda dolarów. To jeden z największych ośrodków produkcyjnych w Europie i siedziba firmy Ford of Europe. Inwestycja przekształci istniejące zakłady montażu pojazdów w Centrum Elektryfikacji Ford Cologne dla produkcji pojazdów elektrycznych, pierwszy taki zakład Forda w Europie.
Ford potwierdził, że będzie to pierwszy produkowany w Europie w pełni elektryczny samochód osobowy, z możliwością zbudowania drugiego pojazdu.
Szczegóły dotyczące planu elektryfikacji zostaną udostępnione w nadchodzących miesiącach.

 

Początek strony