Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
O"Leary wraca ze Stuttgartu do Portland

John O'Leary został prezesem Daimler Trucks North America. Dlaczego to istotne?

O'Leary zastępuje Rogera Nielsena, (Fot.2) który przechodzi na emeryturę po 35 latach pracy w Daimler Trucks North Amerika (DTNA), przez ostatnie 4 lata jako prezes.
Jako członek zarządu Daimler Truck AG John O’Leary jest odpowiedzialny za region Ameryka Północna i marki Freightliner, Western Star,Thomas Built Buses.
Stanowisko w DTNA jest ważne bo Daimler Trucks jest niekwestionowanym liderem rynku w Ameryce Północnej i prawdopodobnie najbardziej dochodową częścią Daimler Truck.
Martin Daum, prezes Daimler Truck AG, który wcześniej przez lata kierował właśnie filią w USA: „Oprócz swojego długoletniego doświadczenia w branży samochodów ciężarowych w Ameryce Północnej, John O'Leary, jako dyrektor finansowy (CFO) of DTNA udowodnił, że jest właściwą osobą do skutecznego prowadzenia DTNA w przyszłość ”.
Zarząd Daimler Truck AG wyznaczył Johna O'Leary (60) na kolejnego prezesa, ale on rozpoczął pracę dla Freightlinera w 2000 roku, po wcześniejszym przepracowaniu jedenastu lat w Paccar. W 2012 roku został dyrektorem finansowym DTNA.Tu ciekawostka ! John O'Leary był dyrektorem ds. Transformacji w Mercedes-Benz Trucks w ... Niemczech, kładąc podwaliny pod transformację i poprawę rentowności. I kierował organizacją Mercedes-Benz Truck do przyjścia Karin Radström w lutym 2021 roku.

 

Początek strony