Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

"F" nadal rządzi na amerykańskich drogach

Po podsumowaniu sprzedaży w ub roku, okazuje się, że w USA nadal rządzą SUV-y i pickupy.

Mimo dobrego 4 kwartału, w całym roku Amerykanie kupili 2 mln samochodów czyli o 15 proc. mniej niż w roku 2019. Ciekawe, ze nadal ton nadaja rynkowi SUV-y i lekkie truycki9 cyli glownie pickupy.

Ta ostatnia kategoria to 1,1 mln samochodów 5 grup modelowych, ale zdecydowanie rządzi model F, którego sprzedano 787 tysięcy. I „F” zdobył po raz 44 (!) tytuł najpopularniejszego trucka USA... Dalej idą Ranger, Transit i Connect.

SUV-ów sprzedano mniej niż trucków, ale są bardzo popularne i segment ten rośnie. Samochody osobowe praktycznie nie liczą się i nie warto się nimi zajmować, bo to tylko 190 tys. egzemplarzy. Mowa tu o produktach rodzimych, a nie o imporcie...

Wracając do serii F, można taki wóz kupić od 28 tys. dolarów czyli podobnie jak Connecta albo tamtejsze Mondeo. Oczywiście w wersji prostej np. XL. Ale od grudnia oferowany jest F z np. silnikiem 3,5 V6 hybrid o mocy 430 KM.

Ciekawostką jest popularność globalnego dwutonowego Transita, którego znamy w Europie, a którego w USA sprzedano 130 tysięcy.

banner man eTGE

banner renault trucks t wynajem

banner international truck of the year

Początek strony